Momencik, trwa przetwarzanie danych   trwa ładowanie…
Logowanie
x 
Login:
Hasło:
 
  Nie masz konta? Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj hasło
Nie dostałeś linku aktywacyjnego? Wyślij go ponownie

Przygody Artura #1

Wrzucone 9 stycznia 2018 o 0:05 przez Kazet (PW) | Skomentuj (5) | było | Do ulubionych
Przygody Artura #1 – Zawsze jest ciężko odnaleźć się w nowym otoczeniu. Miałem wielkie szczęśćie, że niemal zaraz po przeprowadzce udało mi się poznać Edka. Szybko zostaliśmy przyjaciółmi. W życiu zawsze warto mieć przy sobie kogoś, z kim łączy nas taka mistyczna nić zrozumienia. W każdej relacji międzyludzkiej zdarzają się jednak pewne żenujące sytuacje, których chcielibyśmy uniknąć. A chociaż potrafić wymazać z pamięci zarówno swojej, jak i drugiej osoby. Artur, a powiedz tak szczerze. 
Czego ty się najbardziej boisz? To trudne pytanie Edku. ...ale jeśli miałbym określić, czego najbardziej boję się w życiu, to tego, że kiedyś zdarzy mi się niezauważalnie przekroczyć moralną granicę między dobrem i złem. Że pewnego dnia obudzę się wewnętrznie zagubiony, nie potrafiąc już dłużej określić kim jestem. Nie będę też potrafił ocenić etyczności swoich działań lub przestanę w ogóle się nad tym zastanawiać. Boję się samotności z tym związanej. Tego, że wyprzedając swe dawne ideały stracę ludzi, na których... Ja to się boję pająków. No... w sumie pająki są trochę odrażające. Ej, w ogóle kupiłem se ostatnio nową grę.
Wpadniesz po lekcjach? Jasne! Edek nauczył mnie jednej rzeczy, za którą już zawsze byłem mu wdzięczny - żeby wymagać zrozumienia od innych, należy najpierw umieć zrozumieć ich samych. Znajomość z Edkiem potrafiła chwilami doprowadzić mnie do stanu, w którym zapominałem o jednej, najważniejszej w moim życiu prawidłowości. Życie bowiem jest przecież niczym innym jak sztuką iluzji. Narzuca nam role, poza ramy których nie powinniśmy wychodzić nigdzie indziej, aniżeli przed sobą samym. ...
Głosów:
97
(negatywnych:
0
)
Trafił na główną z 100% ocen pozytywnych
mocne ↑ 97
Momencik, trwa ładowanie komentarzy